בדיקת תוכניות המשכיות עסקית – האם אתה עושה מספיק?

0

חברות רבות יותר הבינו שפיתוח והטמעה של תוכנית המשכיות עסקית היא כיום מנהג עסקי טוב. קיומה של תוכנית זו מעניק לבכירים, לצוות, לדירקטוריון ולבעלי המניות תחושת ביטחון בהתאוששות יעילה ומהירה של הפעילות העסקית במקרה של אסון.

כל שנה התוכנית מקבלת את סימן הביקורת של המבקר ואנשים מצביעים על הדו"ח ואומרים שהם מכוסים במקרה של אסון. ובכל שנה התוכנית מוחזרת לקלסר ומוחזרת למדף רק כדי להתאבק בשנה הבאה.

אז האם באמת תוכל לשחזר באמצעות תיעוד התוכנית שלך?

האם אתה יודע מה יש בתוכנית שלך? האם התוכנית שלך עודכנה בכל הטכנולוגיה והשינויים העסקיים שהתרחשו השנה? האם זה נבדק? תוכנית שלא נבדקה אינה טובה יותר מאשר אין תוכנית. אם התוכנית לא נשמרה מעודכנת אז עדיף להשאיר אותה בקלסר בזמן אסון כי זה רק יפריע לך להתאושש ולא יעזור להתקיים.

הבדיקה יכולה להיות פסיבית לתוכניות עסקיות ולתוכניות לניהול משברים ופעילה לתוכניות התאוששות טכנולוגיות. עליך ליישם תוכנית בדיקות מקיפה לכל תוכניות השחזור של החברה שלך. כל בדיקה צריכה להיות בעלת יעדים ולתעד את התוצאות ולתת מענה לכל אי התאמה בין הציפיות לתוצאות בפועל.

אסור להפנות אצבע. תסתכל אובייקטיבי מדוע התוכנית לא עבדה כצפוי. האם החמיץ עדכון קריטי? האם היעדים נקבעו גבוהים מדי לרמת הניסיון של צוות הבדיקות ותוכנית הבדיקות שלך? אין טעם לנסות לשחזר את החברה המלאה שלך במהלך התרגיל הראשון או השני. עליך לנקוט צעדים קטנים והדרגיים כדי לפתח את הביטחון של הצוות שלך ביכולתו לבצע כראוי את ההנחיות בתכנית. מהר מדי והם יתייאשו, יאטו והם ישתעממו.

לאחר שתיישם את תוכנית הבדיקה שלך והצוות שלך צבר ביטחון ביכולת שלהם, תוכל להתחיל להגדיר יותר קשה להגיע ליעדים.

יחד עם תוכנית הבדיקות, עליך גם ליישם תוכנית תחזוקה מתאימה למסמכי התכנית. לאחר שהצבת את התוכניות הללו רק אז תוכל אתה ואותם אנשים המסתמכים על החברה שלך להיות בטוחים כי ניתן לשחזר את החברה במהירות ובמלאות לאחר אירוע אסון.Source by Michael Wilkovesky