בטיחות מקום העבודה והסוד

0

כעת, לאחר שהסרט "הסוד" הוצג באופרה, אני בטוח שהוא יזכה לתשומת לב נוספת. אז איך אפשר ליישם את עקרונות "הסוד" על בטיחות במקום העבודה?

כשעבדתי כמדריך הבטיחות של פעולת הסבה שהייתה חלק מתאגיד גדול, תמיד הייתי מתוסכל מהגישה השלילית שננקטה כלפי בטיחות. כשאחד מעובדי התחזוקה שלי נפצע כשניסיתי ליישם הצעת בטיחות, ידעתי שאנחנו הולכים בדרך הלא נכונה ליצירת מקום עבודה בטוח.

הרבה לפני שידעתי על חוק המשיכה או על אחד מהמושגים האלה, ידעתי שבכל מקום שאנו שמים את המיקוד שלנו, קיבלנו ממנו יותר. כשהתמקדנו בתאונות, קיבלנו יותר תאונות. גם אם חשבנו שאנחנו מנסים למנוע אותם.

כמעט כל תוכנית בטיחות שלמדתי הראתה עלייה ב- TCIR או מדידה כלשהי שבה נעשה שימוש במהלך החודשים הראשונים ליישום התוכנית. בדרך כלל מאשימים את הזינוק הזה באנשים המדווחים על תאונות שפעם התעלמו מהם וגורמים אחרים. עם זאת, חוק המשיכה מסביר זאת בצורה ברורה – מה שאתה חושב עליו מתרחב.

בדרך כלל לוקח זמן עד שתוכנית בטיחות מתבגרת עד למצב שבו אתה מפסיק להתמקד בתאונות ובהסרת סכנות ומתחיל להתמקד בעיצוב סביבת עבודה בטוחה ובריאה.

ברגע שהשינוי במוקד מתרחש, נראה כי שיעור הפציעות יורד באופן קסום. למי שעדיין משתמש במודל חיים ותוצאה של חיים, הם מתקשים למצוא בדיוק מה היה הגורם לירידה בפציעות. לעתים קרובות הם יבחרו פריט אחד מהתוכנית וינסו ליישם אותו באופן ארגוני. בדרך כלל לזעם של אנשי מקצוע בתחום הבטיחות.

כעת, לאחר שהבנתי את חוק המשיכה, אוכל להצביע על כמה גורמים שישפרו כל תוכנית בטיחות:

1. צור אווירה חיובית שבה אנשים נהנים לעבוד. זה נוגד את האינסטינקטים של מנהלים רבים, אבל זה לא רק יפחית פציעות, אלא גם ישפר את הפרודוקטיביות.

2. לקדם תחושת ביטחון. ללמד אנשים את הדרך הנכונה לבצע עבודה, כך שהם לא יהיו חשופים לסכנות. אל תגיד איך להימנע מפציעה. ספר להם כיצד לבצע את העבודה בבטחה.

3. מצפה מהעובדים לעבוד בבטחה. נראה שמנהלי בטיחות רבים שמחים לתפוס אנשים ללא ציוד הבטיחות שלהם. חלוקת כרטיסי STOP וקנסות קטנים רק מוסיפה לרטט של חוסר ביטחון.

4. עיצוב בטיחות למכונות ולשיטות עבודה מההתחלה. מכונה מעוצבת היטב ושיטות עבודה יעילות יקדמו את ביצוע העבודה בצורה בטוחה ויעילה. לא תהיה שום סיבה לעובד לחפש קיצור דרך לא בטוח אם ההליך הנכון עובד כפי שהוא אמור.

5. ודא שהעובדים יודעים שאכפת לך על ידי שמירה על סביבת עבודה בטוחה באופן עקבי. אין דבר גרוע יותר מכך שהבטיחות נחשבת כ"טעם החודש "עד לתאונה הבאה.

חמשת השלבים הפשוטים הללו יכולים להיות המפתח לא רק להפחתת שיעורי הפציעות שלך, אלא גם ליצירת מקום עבודה רווחי יותר.Source by Mike Strawbridge