הגן על המשכיות העסק שלך באמצעות תוכנית אסון

0

המשכיות עסקית ותכנון אסונות הולכים יד ביד. כאשר הם מתכוננים לאסונות, בעלי עסקים בדרך כלל חושבים על מספרי חירום, תוכניות פינוי וענייני ביטוח. אבל מה עם הטכנולוגיה במשרדים שלך? האם יש לך תוכנית לשימור חומרים מודפסים ומבנים חשובים? האם אתה מודע לסיכון הטכנולוגי של החברה שלך?

הערכת סיכון טכנולוגי

השלב הראשון בהערכת הסיכון הטכנולוגי של החברה הוא יצירת מלאי של מחשבים, תוכנות ופריטים אלקטרוניים אחרים שעשויים להזדקק לתכנות. לאחר אסון, ייתכן שיהיה צורך להתקין מחדש ולהחליף את היישומים והחומרה. רשימת חומרה, רישיונות משפטיים, יישומים ותוכנות יכולה לעזור לעסק ליצור תקציבי שחזור.

הגיליון האלקטרוני שלך עשוי לכלול מידע כמו: שם/סוג של ציוד אלקטרוני; מי משתמש בו (למשל: מחשב שולחני של מנכ"ל); מיקום הציוד, זיכרון RAM; מהירות המעבד; מערכת ההפעלה (למשל: Linux, Windows, Apple וכו '); גודל הדיסק; פרטי שרת; תאריך ומיקום בו נרכש הפריט; וחומרה נלווית.

הערכת סיכונים של חומרים מודפסים ומבניים

העריכו מה ניתן לעשות כדי למנוע אסון במשרדיכם. בעלי עסקים רבים מתכננים אסונות טבע גדולים, אך אינם מצליחים למנוע תקלות נפוצות יותר כמו שריפות, דליפות מים ונזקי עובש.

חשוב אילו חומרים מודפסים יהרסו את העסק שלך אם הם יאבדו. מסמכים אלה עשויים לכלול מעשים, קבצי לקוח, תוכניות אדריכלות, מודלים, מסמכי מס, צילומי רנטגן, תמונות וכו 'הצב מסמכים אלה במיקום מאובטח (אולי מחוץ לאתר).

כמו כן, זיהוי סכנות במקום העבודה שלך. האם מותר להשתמש בנרות? האם מטפי כיבוי נראים לעין? האם יש חלונות או בריכות מים דולפים מחוץ לבניין? האם המשרד מזג אוויר לחורף כך שצינורות מים הזורמים מעל לא יתפרצו מטמפרטורות קפואות?

גיבוי נתונים

כל עסק צריך לגבות נתונים במרווחי זמן קבועים. ישנן דרכים רבות לעשות זאת: על גבי תקליטורים או תקליטורי DVD, כונן קשיח חיצוני או אפילו באינטרנט. עסקים רבים אפילו שומרים אחסון מגובה מחוץ לאתר במקרה של שריפה במשרד.

כאשר מתכננים גיבוי נתונים, חשבו: איזה מידע הכי חשוב לשמור? באיזו תדירות יהיה צורך לגבות מידע זה? כמה זמן תשמור קבצים אלקטרוניים? אם קבצים אבדו, האם ניתן לשחזר אותם במהירות?

אל תשכח תכנון התאוששות מאסון

לא משנה כמה אתה מוכן היטב, לפעמים אסונות קורים. ייעד אתר עבודה בגיבוי במקרה שהמשרד יהפוך לבלתי ראוי למגורים. תכנון אסונות צריך לכלול גם תוכניות לקום על הרגליים. כמה זמן ייקח להיות שוב מבצעי? היכן יוקם כל הציוד, החדש או הישן, לאחר אסון?

החזיקו את פרטי יצירת הקשר עם מומחה לשיקום אסונות ברשימת המספרים החשובים של העסק. אנשי מקצוע אלה יסייעו לוודא שעבודות התיקון נעשות בצורה נכונה בפעם הראשונה, כך שבעיות משניות (כמו עובש מנזקי מים) לא יופיעו בהמשך הדרך. מומחי שחזור מסמכים יכולים לסייע לחברות לחזור לעניינים במהירות. מומחים יכולים לשחזר פריטים כמו תצלומים, ספרים או מסמכים ואפילו צילומי רנטגן.

לא נעים לחשוב על התרחישים הגרועים ביותר בכל הנוגע לתכנון עתיד עסק. עם זאת, כשזה מגיע להמשכיות עסקית, לא לחשוב שתכנון הגרוע ביותר הוא טיפשי. הגן על נכסי העסק שלך: התכונן לאסונות טכנולוגיים.

~ פלורה ריצ'רדס-גוסטפסון, 2009Source by Flora Richards-Gustafson