היזהר מהאיום "התגנבות" להמשכיות עסקית

0

מוגן מפני מתקפות סייבר? מְעוּלֶה. מוכן להתמוטטות של חומרי השירות? טוֹב. מוגן באמצעות סיסמה כדי להתנגד להפרות נתונים? נִפלָא. אבל מה אם משהו מאיים על ההמשכיות העסקית שלך ברגע זה שאפילו לא חשבת עליו? הכל קשור לכסף.

לעשרת האיומים המובילים להמשכיות העסקית שחברות ברחבי העולם חשות השנה יש דבר אחד במשותף – כולן 'מיידיות'; פתאומי, בלתי צפוי ודרמטי.

מתקפת סייבר נמצאת שם בראש הרשימה, ובעקבותיה הפרת נתונים ואובדן קישוריות או טלפונים. אבל מה לגבי האיום על המשכיות עסקית שיכולה להתגנב על חברות כמעט מבלי לשים לב, אך יכולה להיות קטלנית לא פחות מהתגנבות – תזרים מזומנים.

כסף הוא השמן המשמן את מכונות המסחר. וכידוע לכולנו, ללא שימון ייגרם למעצר, וייתכן שיהיה בלתי אפשרי להתחיל מחדש.

הצרה היא שאם לא תשימו לב לזה, תזרים המזומנים יכול להידרדר רק מעט בכל פעם, והרזרבות עלולות לרדת לרמות מסוכנות – כאשר זה יקרה, ייתכן שיהיה מאוחר מדי לנקוט צעדים מתקנים. הסוד להימנעות מהחידה של תזרים המזומנים הוא להימנע מהורדת העין ממנה.

1. בדוק באופן קבוע – מדי יום לא מזיק – כדי לראות שהכל תקין.

2. בדוק שאתה מקבל תשלום בזמן שאתה צריך להיות, ושהלקוחות אינם משתמשים בך כמקור אשראי בחינם על ידי כישלוןם להסדיר את החשבוניות שלך. היה טוב בניהול כספים על ידי סירוב להתבייש בקבלת כסף שאתה חייב לך. היחידים שצריכים להתבייש בגלל זה הם הלא משלמים.

3. חשבונית במהירות. אם תעזוב את כתיבת החשבוניות עד סוף החודש, יתכן שאתה נותן ללקוחות אשראי נוסף של 30 יום ללא סיבה כלל.

4. אל תשמור יותר מדי מלאי בעסק. הניסיון יגיד לך מה אתה צריך. נסו לראות את החומר שנערם על המדפים כערמות של שטרות; שימקד את המוח בצורה יעילה למדי.

5. הימנע משיעור יתר. זו דרך יקרה מאוד 'לקנות' כסף נוסף.

6. בדוק באופן קבוע את ההוצאה שלך על דברים קטנים כמו גם פריטי כרטיסים גדולים. אתה עשוי להיות מופתע לגלות שאתה מוציא הרבה יותר מדי על הוצאות נלוות מבלי להבין זאת – לעתים קרובות במקרה של חברות עם פחות מעשרה עובדים. הבעיה שם היא שלהיות עסוק בלוודא שכולם, כולל הוא, דואגים ללקוחות פירושו שהבוס לא דואג לעסק. זה כאשר הניהול של הוצאות יכול לתפוס מקום אחורי. שימוש ממושמע באפליקציות לניהול כספים יכול לסייע לחברות להתגבר על זה במהירות ובקלות.

בשורה התחתונה? זכור כי לא תוכל להיות עסק מצליח עם תזרים מזומנים חולה. חשוב זאת כאשר מקבלים כל החלטה עסקית.Source by Sunita Nigam