חמש בעיות בטיחות נפוצות במקום העבודה

0

מקום העבודה יכול להיות מקום מסוכן, כאשר יש יותר סכנות ממה שאנשים מבינים לעתים קרובות. ישנן תאונות רבות במקום העבודה מדי שנה עקב שיטות עבודה לא בטוחות, העובדים אינם מאומנים להשתמש בציוד או במכונות כראוי או אפילו בדברים פשוטים, כמו עייפות או עמל. חשוב שכל העסקים יתייחסו ברצינות ובטיחות תעסוקתית שלהם ברצינות, ורצוי להתייעץ עם קבוצות ייעוץ לניהול בטיחות כדי לוודא שהם בדרך הנכונה.

חללים סגורים

מרחב עבודה מוגבל יכול להפוך לבעיית בטיחות במקום העבודה. החלל עצמו עלול להיות מסוכן בשל בנייתו או שהמיקום אינו בטוח. חלל עשוי להיות גם אזור מסוכן לביצוע עבודות מסוימות. למשל מסוכן לעבוד בחלל סגור עם גזים רעילים, אדים או אדים. עבודה כזו צריכה להתבצע בחוץ או בשטח גדול עם הרבה אוויר צח המסתובב. הצוות צריך גם ללבוש את ציוד הבטיחות המתאים, כגון מסכות פנים או מאווררי נשימה.

שריפות

חלק ממקומות העבודה מועדים יותר לשריפות מאחרים, בהתאם לאופי העסק. בתור מעסיק, בטיחות האש צריכה להיות בראש סדר העדיפויות והצעדים שיש לנקוט בהגנה על הצוות מפני איום השריפה. צוות צריך להיות מאומן באופן מלא במקרה של שריפה, בידיעה היכן נמצאים דרכי המילוט והיכן עליהם להתאסף.

רַעַשׁ

חשיפת יתר לרעש חזק יכולה לגרום לפגיעה בשמיעה של אדם, ואף לגרום לו לקרב לחלוטין לאורך זמן. במפעלים רבים הרעש של מכונות מסוימות הוא חזק במיוחד, ויש לתת לצוות את הגנת האוזן הימנית ללבוש. הרעש לא צריך להיות חזק מ -140 דציבלים ואסור שהצוות ייחשף אליו לפרקי זמן ממושכים. אם זה בכלל אפשרי יש לתקן מכונות כדי להפחית את הרעש, או להציב מאגרי רעש במקום.

פציעות

לרוע המזל פציעות במקום העבודה מתרחשות מדי יום. חלקם רק פציעות קטנות, אחרים חמורים יותר, ולפעמים הם אפילו קטלניים. המעסיקים חייבים לעשות כל שביכולתם כדי להימנע מצוות העובדים שלהם. אמצעים המעסיקים יכולים לנקוט כוללים לוודא שלמכונות יש מאבטחים, שהצוות מחונך היטב בשימוש במכונות מסוכנות ושהעסק שלהם עומד בתקני בריאות ובטיחות תעסוקתיים. מעסיקים יכולים גם לתמוך בצוות שנפגע לחזור לעבודה בהקדם האפשרי ולוודא שהם מקבלים את הפיצוי הנכון בזמן שהם נפגעים.

סכנות חשמליות

לא רק צוות העובדים עם חשמל, כמו חשמלאים, יכול להיחשף למפגעים חשמליים. הצוות צריך להיות מודע לסיכונים שעלולים להיווצר כתוצאה משימוש בחשמל. חלק מהענפים יהיו בסיכון גבוה יותר מאחרים, אך אין להתעלם מכך. מעסיק צריך לוודא שאין שימוש בציוד חשמלי פגום, אין חוטים רופפים או מים שוכבים בכל מקום בו משתמשים בחשמל.Source by Louis D Dale