עד כמה חשובה התקשורת האפקטיבית במקום העבודה?

0

תקשורת יעילה במקום העבודה הכרחית לסביבת עבודה ידידותית ותורמת. כאשר אנשים אינם מתקשרים ביעילות, התפוקה שלהם יורדת וכולם נלחצים. להלן מספר בעיות נפוצות המונעות תקשורת יעילה. ניתן להתגבר על אלה על ידי הפחתתם או אפילו חיסולם. הבינו שכאשר מטפלים בדברים אלה, הארגון יכול לתפקד ביעילות רבה יותר, וסביבת העבודה הרבה יותר נעימה לכולם.

סרקזם. הערה סרקסטית היא הערה שאולי נראית חיובית מבחינה שטחית, אבל מתחתיה היא באמת אומרת ההיפך. זה גורם לאחרים לכעוס ולכעוס עליך. כשמישהו מעביר הערה סרקסטית המופנית כלפיך, במקום להשיב בחזרה אחת, נסה להתעמת עם האדם. עשה זאת כאשר אף אחד אחר אינו נוכח. עניין כזה הוא פרטי ואין צורך להפוך אותו לסצנה גדולה. שאל בכבוד את הסיבה להערה כזו. לטפל בבעיה ולהעביר את רגשותיך בנוגע לסרקזם. עשו זאת בצורה מכובדת. אין דבר שאי אפשר לפתור בשלום.

רְכִילוּת. ברוב מקומות העבודה והארגונים, רכילות נפוצה מאוד. זה קורה כאשר פרט על מישהו הופך לנושא שיחה של אנשים אחרים בארגון חוץ מהאדם שהוא נושא הרכילות. בהתמודדות עם זה, כדאי לפנות לאדם הנוגע בדבר. נסה להתעלם מזה ולא להתפרץ בכעס. רכילות ימותו בסופו של דבר ויעלמו. אין טעם לכעוס. אין גם טעם לדבר עם כל אדם ולהתעמת איתו על הרכלנות שלו. זכור, מה שקורה עם חייך אינו עניינם של אנשים אחרים. עדיף לשמור על זה כך.

התקפי זעם. מתח ותסכול יכולים לפעמים לגרום למישהו להתפרץ בכעס. פתאום הם יכולים לצעוק עליך או להתייחס אליך בחוסר כבוד. כשזה קורה, התרחק. קח קצת זמן מהאדם הכועס. תן לו זמן להתקרר ולחזור לעצמן. אילוץ בעיה עם אדם זועם רק יחמיר את המצב. שום דבר טוב לא ייצא מזה.

ריכוז עצמי. יש אנשים שחושבים שחייהם חשובים יותר מאנשים אחרים. הם פועלים תוך התעלמות מוחלטת מהצרכים שלך ומהמרחב האישי שלך. כשזה קורה, משוך את אותו האדם הצידה והסבר לו כיצד המצב לא יסתדר לשניכם. נסו לגרום להם לראות איך זה היה נראה אם ​​הם היו בנעליו של האדם שמזלזלים ברגשותיו. עשה זאת בכבוד. התייחסו לאדם השני כמבוגר. נסה לפתור את הבעיה באופן פרטי.

מצבים אלה מדגישים עד כמה תקשורת אפקטיבית חשובה ביותר כמעט בכל ההגדרות. כל ארגון או מערכת יחסים יכולה להיות יעילה יותר על ידי תקשורת אפקטיבית. חשוב להתמודד עם אנשים אחרים בכבוד ליכולות שלהם, למרחב האישי ולערך העצמי שלהם.Source by Robert Johanssen