תקשורת במקום העבודה – האם השפה שלך נקייה?

0

אם אתה רוצה להשיג תוצאות טובות בעבודה, תקשורת יעילה היא מקום טוב להתחיל בו. ייתכן שאתה מערער את עצמך בשוגג בשימוש שלך בשפה. ישנן שלוש מילים קטנות ומלוכלכות בשפה האנגלית שיש להשתמש בהן בזהירות רבה! הם 'אל', 'נסו' ו'אבל '.

אני יכול להגיד לך 'אל תחשוב על עץ כחול!' מה אתה חושב על? כנראה עץ כחול! המוח שלך לא יכול לעבד שלילי. הוא צריך לייצר עץ כחול לפני שהוא יכול למחוק אותו. זה לא הגיוני, זה פסיכולוגי. אז כשאתה אומר "אל תשכח להתנתק כשאתה עוזב", רוב הסיכויים שאנשים יקבלו באופן לא מודע את המסר כדי לשכוח להתנתק, ולא לעשות את מה שאתה חושב שהעברת.

'נסה' היא מילה קטנה ובוגדת. אם מישהו יגיד שהם 'ינסו' לעשות משהו, סביר להניח שהם לא ממש ישיגו אותו מכיוון שהם נותנים לעצמם יציאה מההתחלה. אז היזהר מהשפה שלך כשאתה אומר 'אני רוצה שתנסה להגיע לתאריך היעד הזה'. כפי שאמר יודה במלחמת הכוכבים "עשה, או אל תעשה. אין ניסיון".

'אבל' היא מילה היוצרת חסמים לתקשורת אפקטיבית. תסתכל על המשפט הזה – 'זו הייתה מצגת נהדרת, אבל איבדת אותם קצת באמצע'.

מה עמיתך הולך לקחת מזה? סביר להניח שהם ימחקו את השבחים ויתרכזו במסר שהם פישלו. למרות שכוונתך היא לעזור, הייתה לך השפעה מבלי משים שתמנע מהם לבצע בביטחון.

התחל להקשיב למילים האלה ולאן הן צצות בשיחתך. אתה גם תהיה מודע במהירות לכמה אנשים אחרים משתמשים בהם! לאחר שזיהית אותם תוכל להחליט מתי ראוי לבחור אחרת – לנקות את השפה שלך! – וצפה אם יש לזה תגובה טובה יותר.Source by Andy Britnell