תקשורת במקום העבודה – קבלת משוב

0

לקבל משוב או ביקורת זה דבר מצחיק. כאשר הוא טוב, אנו מקבלים אותו וכאשר הוא גרוע, אנו מטילים ספק בדייקנותו. אבוד כל הרגשות יכול להיות מידע טוב שיכול לעזור לקריירה שלך. להלן כמה הצעות להפיק את המקסימום מהערות של מישהו.

רק תקשיב: כשאומרים לך משהו שלא הצלחת, מפתה מאוד להפריע מיד ולהתחיל להגן על עצמך. להתנגד לדחף. תקשיב להערות ותחשוב עליהן רגע לפני שאתה אומר משהו. כשאתה כן מדבר, אמור משהו ניטראלי כמו "תודה שאמרת לי את זה". זכור, אתה מחפש מידע שיכול לעזור לשפר את כישוריך. ייתכן שתרצה לעקוב אחר שאלה שנועדה להודיע ​​לך מה עליך לעשות בפעם הבאה שאתה במצב דומה. "איך היית מתמודד עם המצב?" הוא טוב בכך שהוא נותן לך דוגמה להמשך.

נתח את ההצלחות שלך: כאשר אתה מקבל פידבק חיובי, קל להתחיל לברך את עצמך אך לא לחשוב על מה שעשית נכון. כאן האגו משתלט. אבל לפעמים, אפשר להיתקל בהצלחה בלי להבין מה עשית טוב. כדי לקבל את הסיפור המלא, שאל כמה שאלות כמו, "מה אוכל לעשות טוב יותר?" מה שיכול להמשיך את הדיון.

אל תסחף תגובות כמו מזוודות: קל להחזיק במשוב הרבה אחרי שזה יכול להיות שימושי. האזן למידע, שקול כיצד תוכל לשפר או להמשיך בפועל טוב, ואז המשך הלאה.

שקול את המקור: רוב העצות מגיעות ממקום בעל משמעות, אבל זה לא אומר שזה תמיד נכון. לאחר האזנה אליו, ייתכן שתדעו מיד שהוא חסר ערך (וודא שאתה בטוח בכך) אך עדיין חשוב להקשיב ולאחר מכן להודות לאדם על המשוב. רק פעולת ההקשבה מראה כבוד לאדם השני. אין ספק, עצתם עשויה להיות מזויפת, אך אם תגזיבו יתר על המידה, סביר להניח שלעולם לא יתנו לכם משוב, מה שעלול לפגוע בכם בהמשך אם תצפיותיהם ישתפרו.Source by Ken Okel