תקשורת במקום העבודה – 7 שלבים להפוך את ההתנגדות לשיתוף פעולה ולהשיג כבוד

0

התנגדות העובדים לשינויים במקום העבודה אינה דבר חדש. מנהיגים ומנהלים מקבלים את הדחיפה שמגיעה בעת הפעלת נהלים חדשים, שינויים בפעולות, שינויי שעות, סטטוס או אפילו אובדן מקום חניה מעולה. האופן שבו אתה מתמודד עם התנגדות עושה את ההבדל בין קבלת שיתוף פעולה וכבוד לבין התייחסות שלך כמנהלת אוטוקרטית לא מעורבת.

בין אם ההתנגדות מגיעה ממתנגדת אחת או ממחלקה שלמה, השתמש ב -7 השלבים הבאים כדי להשיג שיתוף פעולה וכבוד:

שלב 1. ציין בבירור מה אתה רוצה, מתי אתה רוצה את זה וכיצד זה ישפיע על עבודות בודדות. השתמש בטון דיוק נחרץ או חיובי. הימנע מלשדר אכזבה, כעס או תבוסה. המצב או המיקום הספציפי שלך יכתיבו את הביטוי הקולי המתאים.

שלב 2. החליטו מראש כמה זמן תקצו להתנגדויות, נאנקות ואוחזות. הודע לאדם או לצוות אליו אתה פונה לגבי מגבלת הזמן. תנו להם לפרוק.

שלב 3. הקשיבו כדי להבין את החששות. אילו רגשות בסיס עומדים מאחורי התלונות? מה הפחדים האמיתיים מאחורי ההפגנות? לעתים קרובות הפחדים האמיתיים לא יישמעו בפגישה הראשונית ועד לשאלות נוספות ההבנה שלך עשויה להתבסס על הנחות שווא.

שלב 4. בדוק את התפיסות שלך על ידי שיקוף בחזרה של ההבנה שלך לגבי החששות. אל תאפשר סבב הפגנות נוסף, פשוט בדוק את האישור.

שלב 5. במידת הצורך, בקש הצעות. לא כל נסיבה תאפשר זאת אך במידה שהעובדים חשים מעורבים בתהליך כך שיתוף הפעולה מהיר יותר. שוב, אל תאפשר להצעות להימשך לנצח והשאיר את השיחה בהצעות בלבד-לא לשטוף. להיות מעורב. האזן ורשום אפשרויות מבלי לשפוט. שים הכל. היו פתוחים להצעות משתלמות.

שלב 6. הצע סקירה או הזדמנות לבחון מחדש את ההשפעה של השינוי לאחר הפעלת ניסוי או יישום. זהו נוהג טוב ליישם בכל פעם שהתרחש הליך או שינוי חדש, ללא קשר לתגובה הראשונית. שינויים קטנים שנעשו בביקור חוזר זה עשויים למנוע התמוטטות מוחלטת אם לא נבדק. זו גם הזדמנות מצוינת להגדיל את זמן הפנים, לשתף עובדים וללמוד משהו חדש.

שלב 7. אם שלבים אלה נכשלים, הסבר את עלויות אי שיתוף הפעולה. שינוי הוא זה שגורם לארגון להישאר תחרותי, חזק ורווחי. מתנגדים עשויים להיות בעמדה או בעבודה לא נכונים, לכן פעל בהתאם.

שיתוף פעולה מגיע כאשר אנשים יודעים ומרגישים שהם חלק ממשהו גדול יותר. העובדים מבינים כי מתרחשים שינויים אך מברכים על ההזדמנות להשפיע על התוצאה וההצלחה. עם זאת, העובדה שאתה מתקשר באופן גלוי ומעורב עובדים בבקשת הצעות, לא אומר שהם מקבלים את ההחלטה הסופית. היו מנהיגים-הקשיבו, למדו ואז יישמו.Source by Allie Q Casey